KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7639305
nr 763 9305
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Blandteknik, Lage Lindell (1920-1980), signerad, bladets mått: 49x73
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.700 kr
måndag 4 juni 2012
kl 17:38:10
300 kr
700 kr
450 kr
600 kr
750 kr
1.600 kr
2.000 kr
2.100 kr
2.600 kr
2.600 kr
2.700 kr
3.600 kr
3.100 kr
3.500 kr
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell